Witamy na stronie po Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Zapraszamy do lektury Na naszym blogu znajdziesz ciekawostki i nowości ze świata biznesu oraz finansów
Kontakt z nami

Kontakt

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej jest największą polską organizacją pozarządową

W obiektywie

filtry dpf

klimatyzacja samochodowa

Zakup samochodu

Dziś każdy potrzebuje jakiegoś transportu. Przestało już nam wystarczać dojeżdżanie do pracy autobusem, czy z sąsiadem. Chcemy mieć swój samochód. Więc szukamy pośród miliona używanych pojazdów takiego, który spełni nasze oczekiwania. 
Takiego, który będzie posiadał świetne wyposażenie, piękny kolor. Będzie oszczędny i wygodny, a także tani w utrzymaniu, no i oczywiście cena zakupu też nie może być wygórowana. Pierwszą rzeczą jaką chcemy, by on posiadał jest klimatyzacja samochodowa. 
Klimatyzacja w nasze upalne dni świetnie sprawdza się, by schłodzić wnętrze naszego pojazdu, a więc i umilić nam drogę. Nikt przecież nie chce się w nowym pojeździe ugotować. Klimatyzacja jest również przydatna podczas deszczu, kiedy to szyby zaczynają nam parować. Działa ona dużo szybciej niż zwykły nawiew, co nam poprawia widoczność. Następnie, pomijając już te wszystkie elektryczne szyby, lusterka, regulacje foteli dochodzimy do kolejnej ważnej dla nas rzeczy. Nie chcemy przecież nadmiernie zanieczyszczać powietrza spalinami.
I tu pojawiają się filtry dpf. Taki filtr to nic innego jak regulator spalin, montowany jest w układzie wydechowym, oczyszcza on gazy spalinowe eliminując czarną sadze. Taki filtr cząstek stałych połączony jest z innymi elementami takimi jak katalizator. Jest jednak jeden minus takiego filtra, przy dużej emisji spalin filtry te często się zapychają, więc wielu z nas eliminuje je ze swojego samochodu.  
Należy jednak pamiętać o zdrowiu nie tylko swoim, ale i całego społeczeństwa więc zostawmy w aucie to, co zostało w nim zamontowane przy wypuszczeniu na rynek.


Opublikowany przez Michał, dnia 21 listopada 2018r


Biznes Ekonomia Pieniądz Finanse Przedsiębiorstwa Czas wolny Hobby
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1