Witamy na stronie po Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Zapraszamy do lektury Na naszym blogu znajdziesz ciekawostki i nowości ze świata biznesu oraz finansów
Kontakt z nami

Kontakt

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej jest największą polską organizacją pozarządową

W obiektywie

biznes

pieniądz

przedsiębiorstwa

Ubezpieczenia są potrzebne

Zasady panujące w świecie biznesu bywają czasem bezwzględne i z samego szczytu bardzo szybko można spaść na samo dno. Nie chodzi tylko o właściwe ruchy w ramach swojej działalności i o rywalizacją z konkurencją, ale o ryzyko kryzysu.

Dobrym tego przykładem jest ogólnoświatowy kryzys ekonomiczny, który pojawił się ni stąd ni zowąd w roku 2008. W zasadzie nikt go nie przewidział i dla wielu był ogromnym zaskoczeniem. Zresztą nie tylko zaskoczeniem, ale także przyczyną odniesienia ogromnych strat finansowych.

Broker i jego zadania

Od tamtego czasu znacznie większego znaczenia nabrało pojęcie brokera ubezpieczeniowego. Owszem, pojęcie to jak najbardziej funkcjonowało w naszej rzeczywistości, ale jego znaczenie wzrosło wraz z pojawiającymi się zagrożeniami i większą świadomością właścicieli dużych i mniejszych spółek.

Broker ubezpieczeniowy, bowiem nie jest zwykłym ubezpieczycielem, ale instytucją, która zajmuje się kompleksową oceną ryzyka i przedstawieniem najlepszych opcji ubezpieczeniowych dla konkretnego dużego klienta, jak również ogólnie pojętą obsługą ubezpieczeniową. W tym wszystkim na pewno bardzo ważne jest ubezpieczenie członków zarządu danej spółki inaczej też znane, jako ubezpieczenie D&O. Z uwagi na zapis prawa, w którym menedżer spółki odpowiada swoim majątkiem za wszelkie błędy wynikłe z działalności spółki, znaczenie takich ubezpieczeń znacznie się zwiększyło.

Takie ubezpieczenie daje z pewnością większy spokój i możliwość swobodnego działania na rzecz spółki bez niepotrzebnych obaw o straty we własnym majątku. Dlatego też działalność brokerów ubezpieczeniowych jest coraz większe, pojawia się ich na naszym rynku znacznie więcej i tym samym mamy do czynienia z coraz większą konkurencją rynkową w tym segmencie.

Opublikowany przez Ania , dnia 20 lutego 2019r


Biznes Ekonomia Pieniądz Finanse Przedsiębiorstwa Czas wolny Hobby
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1