Witamy na stronie po Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Zapraszamy do lektury Na naszym blogu znajdziesz ciekawostki i nowości ze świata biznesu oraz finansów
Kontakt z nami

Kontakt

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej jest największą polską organizacją pozarządową

W obiektywie

urologia

nietrzymanie moczu

Krępujący problem

Nietrzymanie moczu to bardzo krępujący problem. Najczęściej dopada on starsze kobiety. Zdecydowanie częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Przyczyna niekontrolowanego wycieku z pęcherza w formie kapania bądź nawet strumienia moczu, tkwi w kobiecej anatomii i fizjologii dolnych dróg moczowych oraz dna miednicy. 
Często bywa tak, że ciąże, które kobieta przechodziła wielokrotnie, bądź też były one mnogie, niekiedy kończą się drobnymi uszkodzeniami krocza w trakcie porodu. Natomiast odpowiedzialne za prawidłowe trzymanie moczu, mięśnie dna macicy, w czasie przechodzenia menopauzy, niestety wiotczeją poprzez niedobory hormonów. Nietrzymanie moczu jest na tyle wstydliwą sprawą, że kobiety bardzo często rezygnują z normalnego życia, stroniąc od innych ludzi, pogarszając jakość swojego życia. 
Wyróżniamy 4 rodzaje nietrzymania moczu: - wysiłkowe nietrzymanie moczu, - nietrzymanie moczu spowodowane naglącymi parciami, - nietrzymanie moczu związane z przepełnieniem pęcherza, - odruchowe nietrzymanie moczu. Urologia, neurologia oraz ginekologia to oddziały, które musimy odwiedzić w momencie zauważenia u siebie objawów choroby. Następnie należy wykonać szereg badań, takich jak: badanie ogólne i posiew moczu, oznaczenie stężenia kreatyniny i mocznika w surowicy, USG oraz badanie urodynamiczne.  
Leczenie początkowo polega na ćwiczeniach, mających na celu wzmocnienie dna macicy. Ważne jest również prawidłowe opróżnianie moczu w ciągu doby. Następnie wprowadzone zostaje leczenie farmakologiczne, w przypadku niepowodzenia pozostaje operacja.
Porady lekarskie w tej dziedzinie udziela Klinika Urologii.

Opublikowany przez Adrian, dnia 21 listopada 2018r


Biznes Ekonomia Pieniądz Finanse Przedsiębiorstwa Czas wolny Hobby
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1