Witamy na stronie po Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Zapraszamy do lektury Na naszym blogu znajdziesz ciekawostki i nowości ze świata biznesu oraz finansów
Kontakt z nami

Kontakt

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej jest największą polską organizacją pozarządową

W obiektywie

nauka

edukacja

targi edukacyjne

Decyzja o przyszłych studiach

Z roku na rok rośnie na polskim rynku pracy liczba młodych osób, nie mogących zdecydować się, co zrobić ze swoją przyszłą karierą edukacyjną. Właśnie z tego powodu, na targach edukacyjnych pojawiają się tłumy. Na takich targach można odszukać przede wszystkim ekspozytory w bardzo mnogiej ilości, na których umieszcza się produkty promocyjne takie jak: długopisy, notesy czy koszulki reklamujące uczelnie wyższe, zarówno te publiczne, jak i prywatne.

W ciągu ostatnich kilku lat w większych miastach, jak Warszawa czy Kraków, znacznie wzrosła liczba uczelni prywatnych. Co ciekawe, nie chodzi już jedynie o kierunki humanistyczne, ale także o dokształcające szkoły policealne, do których można zapisać się całkowicie za darmo, nawet jeśli nie ma się zdanej matury. Na każdych targach ustawia się wiele stojaków na plakaty, dzięki którym można dowiedzieć się, z jaką szkołą ma się do czynienia.

Jak zapewnia Jakub Sypkowski z firmy Grafol targi edukacyjne oraz targi pracy to najlepsza okazja do testowania najnowszych rozwiązań w zakresie systemów wystawienniczych i reklamowych. Duża ilość odwiedzających takie targi daje szerokie pole do testowania różnego rodzaju prototypowych rozwiązań.

Zaletą szkół policealnych jest fakt, że niektóre przygotowują do ponownej próby zdania matury, która jest absolutnym minimum do zaistnienia na rynku pracy. Obecnie bowiem, jeśli ktoś nie ma zdanej matury, nie może liczyć, że uda mu się uzyskać godziwe zarobki, które pozwolą mu się samodzielnie utrzymać. Stojaki na ulotki zawierają w sobie bardzo wiele informacji, dzięki którym można dowiedzieć się, gdzie ewentualnie można poszukiwać pomocy. Istnieją bowiem na polskim rynku instytucje proponujące osobom bezrobotnym bezpłatne kursy zawodowe, dzięki którym łatwiej jest odszukać upragnione zatrudnienie.
Co ciekawe, stojak reklamowy może zawierać gotowe do wypełnienia wnioski. Przy stoiskach znajdują się bardzo często osoby, oferujące pomoc w wypełnianiu formalności, dlatego warto zastanowić się nad tym, czy nie warto byłoby zapisać się do jakiejkolwiek szkoły czy też na uczelnię. W ten sposób można nie tylko poszerzyć swoje wykształcenie, ale także znajomości w różnych dziedzinach, co jest bardzo przydatne.

Systemy wystawiennicze są na pewno czymś bardzo korzystnym, dlatego czemu tak niewiele osób z nich korzysta, traktując je jako miejsce składowania niepotrzebnej nikomu makulatury?

Opublikowany przez Ola, dnia 05 kwietnia 2020r


Biznes Ekonomia Pieniądz Finanse Przedsiębiorstwa Czas wolny Hobby
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.1